Задачі для розв'язання

Робота зі змінними
1.Створіть змінну num і надайте їй значення 3. Виведіть значення цієї змінної на екран за допомогою методу alert.
2.Створіть змінні a = 10 і b = 2. Виведіть на екран їх суму, різницю, добуток і частку (результат ділення).
3.Створіть змінні c = 15 і d = 2. Підсумуйте їх, а результат надайте змінної result. Виведіть на екран значення змінної result.
4.Створіть змінні a = 10, b = 2 і c = 5. Виведіть на екран їх суму.
5.Створіть змінні a = 17 і b = 10. Відніміть від a змінну b і результат надайте змінної c.
Потім створіть змінну d, надайте їй значення 7. Складіть змінні c і d, а результат запишіть в змінну result.
Виведіть на екран значення змінної result.

Робота з рядками
1.Створіть змінну str і надайте їй значення 'Привіт, світ!'. Виведіть значення цієї змінної на екран.
2.Створіть змінні str1 = 'Привіт,' і str2 = 'Мир!'.
За допомогою цих змінних і операції додавання рядків виведіть на екран фразу 'Привіт, світ!'.
3.Створіть змінну name і надайте їй ваше ім'я. Виведіть на екран фразу 'Привіт,% Ім'я%!'.
4.Створіть змінну age і надайте їй ваш вік. Виведіть на екран 'Мені% Вік% років!'.

Функція prompt
1.Запитайте ім'я користувача за допомогою методу prompt. Виведіть за допомогою alert повідомлення 'Ваше ім'я% ім'я%'.
2.Запитайте у користувача число. Виведіть за допомогою alert квадрат цього числа.

Звернення до символів рядка  
1. Створіть змінну str і надайте їй значення 'abcde'. Звертаючись до окремих символів цього рядка виведіть на екран символ 'a', символ 'c', символ 'e'.
2. Створіть змінну num і надайте їй значення '12345'. Знайдіть добуток цифр цього числа.

Практика
1. Напишіть скрипт, який рахує кількість секунд в годині, в добі, в місяці.
2. Створіть три змінні - година, хвилина, секунда. З їх допомогою виведіть поточний час в форматі 'година: хвилина: секунда'.
3.Створіть змінну, надайте їй число. Зведіть це число в квадрат. Виведіть його на екран.

Робота з присвоєнням і декрементом
1. Переробіть цей код так, щоб в ньому використовувалися операції + =, - =, * =, / =. Кількість рядків коду при цьому не повинно змінитися.
var num = 47;
num = num + 7;
num = num - 18;
num = num * 10;
num = num / 15;
alert (num);

2.Переробіть цей код так, щоб в ньому використовувалися операції ++ і -. Кількість рядків коду при цьому не повинно змінитися.

var num = 10;
num = num + 1;
num = num + 1;
num = num - 1;
alert (num);


Робота з if-else
 1.Якщо змінна a дорівнює нулю, то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при a, що дорівнює 1, 0, -3.
 2.Якщо змінна a більше нуля, то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при a, що дорівнює 1, 0, -3.
 3.Якщо змінна a менше нуля, то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при a, що дорівнює 1, 0, -3.
 4.Якщо змінна a більше або дорівнює нулю, то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при a, що дорівнює 1, 0, -3.
 5.Якщо змінна a менше або дорівнює нулю, то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при a, що дорівнює 1, 0, -3.
 6.Якщо змінна a не дорівнює нулю, то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при a, що дорівнює 1, 0, -3.
 7.Якщо змінна a дорівнює 'test', то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при a, що дорівнює 'test', 'тест', 3.
 8.Якщо змінна a дорівнює '1' і за значенням і за типом, то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при a, що дорівнює '1', 1, 3.

Робота з логічними змінними
1.Якщо змінна test дорівнює true, то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при test, рівному true, false. Напишіть два варіанти скрипта - з коротким записом і з довгою.
2.Якщо змінна test не дорівнює true, то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при test, рівному true, false. Напишіть два варіанти скрипта - з коротким записом і з довгою.

Робота з && (і) і || (Або)
1.Якщо змінна a більше нуля і менше 5-ти, то виведіть 'Вірно', інакше виведіть 'Невірно'. Перевірте роботу скрипта при a, що дорівнює 5, 0, -3, 2.
2.Якщо змінна a дорівнює нулю або дорівнює двом, то додайте до неї 7, інакше поділіть її на 10. Виведіть нове значення змінної на екран. Перевірте роботу скрипта при a, що дорівнює 5, 0, -3, 2.
3. Якщо змінна a дорівнює або менше 1, а змінна b більше або дорівнює 3, то виведіть суму цих змінних, інакше виведіть їх різницю (результат віднімання). Перевірте роботу скрипта при a і b, що дорівнює 1 і 3, 0 і 6, 3 і 5.
4. Якщо змінна a більше 2-х і менше 11-ти, або змінна b більше або дорівнює 6-ти і менше 14-ти, то виведіть 'Вірно', в іншому випадку виведіть 'Невірно'.

На switch-case
1. Мінлива num може приймати 4 значення: 1, 2, 3 або 4. Якщо вона має значення '1', то в змінну result запишемо 'зима', якщо має значення '2' - 'весна' і так далі. Вирішіть задачу через switch-case.
2. В змінної day лежить якесь число з інтервалу від 1 до 31. Визначте в яку декаду місяця потрапляє це число (в першу, другу або третю).
3. В змінної month лежить якесь число з інтервалу від 1 до 12. Визначте в яку пору року потрапляє цей місяць (зима, літо, весна, осінь).
4. Дана рядок, що складається з символів, наприклад, 'abcde'. Перевірте, що першим символом цього рядка є буква 'a'. Якщо це так - виведіть "так", в іншому випадку виведіть "ні".
5. Дана рядок з цифрами, наприклад, '12345'. Перевірте, що першим символом цього рядка є цифра 1, 2 або 3. Якщо це так - виведіть "так", в іншому випадку виведіть "ні".
6. Дана рядок з 3-х цифр. Знайдіть суму цих цифр. Тобто складіть як числа перший символ рядка, другий і третій.
7. Дана рядок з 6-ти цифр. Перевірте, що сума перших трьох цифр дорівнює сумі друге трьох цифр. Якщо це так - виведіть "так", в іншому випадку виведіть "ні".

Цикли while і for
Вирішіть ці завдання спочатку через цикл while, а потім через цикл for.
1. Виведіть стовпець чисел від 1 до 100.
2. Виведіть стовпець чисел від 11 до 33.
3. Виведіть стовпець парних чисел в проміжку від 0 до 100.
4. За допомогою циклу знайдіть суму чисел від 1 до 100.

Робота з for для масивів
1. Дано масив з елементами [1, 2, 3, 4, 5]. За допомогою циклу for виведіть всі ці елементи на екран.
2. Дано масив з елементами [1, 2, 3, 4, 5]. За допомогою циклу for знайдіть суму елементів цього масиву. Запишіть її в змінну result.

Робота з for-in
1. Дано об'єкт obj. За допомогою циклу for-in виведіть на екран ключі і елементи цього об'єкта.

var obj = {green: 'зелений', red: 'червоний', blue: 'блакитний'}
2. Дано об'єкт obj з ключами Коля, Вася, Петя з елементами '200', '300', '400'. За допомогою циклу for-in виведіть на екран рядки такого формату: 'Коля - зарплата 200 доларів.'.
3. Дано масив з елементами 2, 5, 9, 15, 0, 4. За допомогою циклу for і оператора if виведіть на екран стовпець тих елементів масиву, які більше 3-х, але менше 10.
4. Дано масив з числами. Числа можуть бути позитивними і негативними. Знайдіть суму позитивних елементів масиву.
5. Дано масив з елементами 1, 2, 5, 9, 4, 13, 4, 10. За допомогою циклу for і оператора if перевірте чи є в масиві елемент зі значенням, рівним 4. Якщо є - виведіть на екран 'Є!' і вийдіть з циклу. Якщо немає - нічого робити не треба.
5. Дано масив числами, наприклад: [10, 20, 30, 50, 235, 3000]. Виведіть на екран тільки ті числа з масиву, які починаються на цифру 1, 2 або 5.
6. Дано масив з елементами 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. За допомогою циклу for створіть рядок '-1-2-3-4-5-6-7-8-9-'.
7. Складіть масив днів тижня. За допомогою циклу for виведіть всі дні тижня, а вихідні дні виведіть жирним.
8. Складіть масив днів тижня. За допомогою циклу for виведіть всі дні тижня, а поточний день виведіть курсивом. Поточний день повинен зберігатися у змінній day.
9. Дано число n = 1000. Поділіть його на 2 стільки раз, поки результат ділення не стане менше 50. Яке число вийде? Порахуйте кількість ітерацій, необхідних для цього (ітерація - це прохід циклу), і запишіть його в змінну num.


Комментариев нет:

Отправить комментарий